Hemoroid (Basur) için ameliyatsız tedavileri hangi doktorlar yapar?

hemoroid-belirtileri-tedavisi-ankara-ameliyati-bulent-mentes (6)

Aslında, tüm proktolojik (anorektal) girişimleri, anorektal hastalıklar alanında deneyimli, bu alanda uzmanlaşmış, eğitim görmüş, teknolojisini kullanmayı bilen, yaklaşım ilkelere hakim ve bu alanda hasta biriktirmiş, yayın yapmış kişilerin uygulaması gerekiyor. Bunlar (proktologlar) hemen hemen her zaman genel cerrahi alanında uzmanlaşmış kişilerdir.

 Bu konu aynı şekilde gastroenterolojiye de yakın bir konudur. Dolayısıyla özellikle Avrupa’da, örnek olarak Fransa’da, gastroenteroloji uzmanları içerisinde de, proktoloji alanında ilave olarak uzmanlaşmış hekimler vardır. Ameliyatsız tedavileri (aslında bu alandaki tüm tedavileri), proktoloji alanında deneyimli, alanında uzmanlaşmış -ki bunlar ancak Genel Cerrahi sonrası veya Gastroenteroloji ihtisası sonrası olabilir- hekimlerin yapması gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>