Hemeroid (basur) ameliyatı öncesi dikkat edilmesi gerekeneler

WomanLyingDownHoldingStomach-850x567

Hemeroid (basur) ameliyatı öncesi dikkat edilmesi gerekeneler – Gerçekten hemoroidinizin olup olmadığı hemoroid ameliyatında en önemli noktadır.Ameliyat haricindeki yöntemlerle, hastalarımızın yüzde doksanı tedavi olabiliyor ve bizler gün geçtikçe daha az sayıda hastayı ameliyat ediyoruz.

Sizlerin ameliyatını uzman bir doktorun mu erçekleştireceği diğer dikkat edilecek konudur. Ameliyat tek tedavi ise, daha öncesinde anlatılan ve daha güvenli ameliyat ağrısı daha az olan doku seçici stapler tekniği ya da THD denilen Doppler ultrason ile hemoroid köklerinin bağlanması amacıyla yöntemleri uygulamayı tercih ediyoruz. Ameliyatı yapacak hekimin elinde(portföyünde) gerekli bütün teknolojinin ve deneyimin bulunması gerekiyor. Buna ilk etapta dikkat edilmesi gerekiyor.

Doğru dışkılama ve doğru posalı diyet alışkanlıklarına kavuşması ve bu yönde bilgilendirmenin yapılması hemoroid ameliyatının öncesinde ve sonrasında gerekiyor. Aksi durumda, iyileşme süreci uzayabilir, uzun vadede hastalık tekrar nüksedebilir.

Hastanın bilgilendirilmesi, aydınlatılması bunlar katılımın şart olduğu önemli noktalardır. Ancak, bizler mecbur kalmadıkça deneyimimiz ve mevcut teknolojik imkânlarımıza rağmen hemeroidi ameliyatsız yöntemlerle tedavi etmeyi tercih ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>