Hemoroid (basur) tedavisinde lastik bant yöntemi

hemoroid-belirtileri-tedavisi-ankara-ameliyati-bulent-mentes (5)

Hemoroid (basur) tedavisinde lastik bant yöntemi. Doğru teknikler doğru hastada uygulandığı zaman hemoroid tedavisindeki lastik bant uygulaması/band ligasyonu çok etkili bir yöntemdir ve evre 2 ve evre 3 iç hemoroidlerde seçilmesi gereken tedavi yöntemidir. Bantlanarak, sarkan hemoroidal yapıların köklerinin bunların tekrar yerlerine oturtulmaları ve küçülmelerini hedefler.

Doğru hedefleme ve doğru teknikle yapıldığında ağrısız bir işlemdir ve hastayı hemen normal hayatına döndürür. Bizim uygulamamızca hastalarımız işlem öncesi ve sonrasında uygun diyet ve sıcak banyolarla desteklenir. Tekrarlanması nadiren birkaç hafta sonra gerekebilir.

Ağrı dahil hiçbir yan etki oluşturmaması için yanlış yere uygulanmamış olması gerekir. Bantların düştüğü ilk hafta içerisinde küçük kanamalar olabilir veya olmayabilir.

Kısıtlamalar (limitasyonlar) nelerdir?

Doğal olarak dış hemoroidleri hedeflemez ve dış hemoroidlerde kullanılmaz. Bağışıklık sistemi baskılanmış coumadin, aspirin, plavix gibi kan sulandırıcılarını kullanan hastalarda, lökosit sayısı düşük hastalarda (örneğin kemoterapi alanlarda) kullanılmaması ya da özel hazırlıkla kullanılması gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>