Hemoroid hastalığında tüketilmesi gereken gıdalar nelerdir?

hemoroid-belirtileri-tedavisi-ankara-ameliyati-bulent-mentes (2)

Hemoroid hastalığında tüketilmesi gereken gıdalar nelerdir? Posalı diyetin, hemoroid hastalığının erken evrelerinde, direkt tedavi edici etkisi olduğu bilinmektedir. Tedavi edilen hastalarda (çok az sayıda hasta çalışmasında), yüksek lifli diyeti kanama ve diğer semptomların nüksetmesini engellemiş olup bununla ilgili az sayıda kısıtlı kanıtlar bulunmaktadır.

Uygun posalı diyetlerin, tüm anal hastalıkların tedavisine katkı sağladığı ve bu hastalıkların gelişmesini önlediği yönündeki fikirde tüm koleraktal cerrahlar aynı görüştedir. Bu doğrultuda biz hastalarımıza broşürlerle ve diyet bölümümüzle de ortaklaşa hazırladığımız diyet önerilerini sunuyoruz.

Hemoroid tedavisi için önerdiğimiz yardımcı posalı diyet içerisinde; Sabah kahvaltıda sızma zeytinyağı ve meyve salatası tüketmeleri, öğlen sebze yemekleri ile yoğurt yemeleri, akşam tercihen protein almaları ve bunun yanında marul salata yemelerini (balık + marul, tavuk + marul) öneriyoruz.

Uygun miktarda posa alınması, daha kolay, daha ritmik ve daha sağlıklı bir dışkılamayı sağlayacaktır. Bunlar hemoroid hastalığından hem korumakta, hem de uygulanacak diğer tedavilere önemli katkı sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>