Hemoroidden (basur) korunmak için neler yapılmalıdır?

constipation-jet-lag-remedies-diet-through-34487

Hemoroidden korunmak için temel olarak üç şey… posalı diet kullanılması, düzenli barsak alışkanlığı sağlanması ve sıcak suyla temizlenmek unsurları önem kazanıyor. Aslında yemek ve dışkılama, gelişigüzel ve ne zaman ihtiyaç hissedilirse yapılan şeyler değillerdir ve bazı kronobiolojik ilkeleri bilmek ve uygulamak gerekir.

Hergün sabah karnınızın sıkışıp tuvalete gitme ihtiyacınızın oluşması lazım. Bunun için örneğin sabah meyve salatası, zeytinyağı ve kepek ekmeği, öğlen sebze yemeği ve yoğurt, akşam yemeğinde büyük bir tabak zeytinyağlı marul salatası ve gece de küçük bir kase dolusu kabak çekirdeği yenmesi ve bol su içilmesi gerekiyor.

Sabah dışkılama sonrası duşa girin ve duşla ve bol sıcak suyla (sabunlamadan) temizlenin. Sıcak su uygulamasının oturma banyosu tarzında yapılmasını önermiyoruz; duşla yapılması daha doğrudur. Özellikle başka nedenlerle kabızlığı olan hastaların ve hamile hanımların, diet ve dışkılama alışkanlığıyla ilgili bu koruyucu önlemlere daha dikkat etmelerini öneriyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>