Hemoroidin ilaçla tedavi yöntemleri nelerdir?

1-Woman-Having-Abdominal-Pain

Hemoroidin ilaçla tedavi yöntemleri nelerdir? Hemoroid hastalığı, normal insan anatomisinde mevcut hemoroid yastıklarının yağlarının bozulması ve bunların anal kanalın aşağısına doğru sarkarak, dışkılama sırasında sıkışıp, kanamaları ile ortaya çıkan bir hastalıktır.

Dolayısıyla hemoroid hastalığında anatomik bir sorun vardır. Sarkmayı yok etmeyen her türlü tedavi girişimi gerçekçi olmaktan fazlasıyla uzaktır. Diğer taraftan biliyoruz ki hemoroid ameliyatı sorunlu bir ameliyat ve pek çok insan aslında bu hemoroidal sarkmalara, özellikle ilerleyen yaş ile maruz kalmakla birlikte, hastaların her birinde bu semptomlar olmak zorunda değil. Akut ataklar sırasında, bazı ilaçların kullanımının cerrahi mantığı olabilir. Bunlar radikal yaklaşımlar değillerdir!

Bazı ilaçların selektif (seçici) olarak çok damarlanan hemoroid dokusuna venöz dönüşü hızlandırarak, kan yavaşlamasını (staz) azaltarak, lenfatik dolaşımı hızlandırarak ve başka damar etrafı, antienflamatuar etki ile katkı sağladığını biliyoruz. Kalsiyum dobesilat flo maidlerler gibi bazı ilaçların bu tür olumlu katkıları olduğu bilinmektedir.

Sonuç olarak, radikal bir iyileşme sağlamasa dahi, akut ataklar sırasında ve semptomatik iyileşmelerde (hastanın o an için sıkıntılarının azalması) ilaç ile tedavi tarafımızdan bazı vakalarda kullanılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>